• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Długie weekendy to fantastyczne rozwiązanie – przecież jeśli sprytnie do tego podejdziemy, bardzo prawdopodobne, iż będziemy mieli przykładowo 5 dni wolnego. Oczywiście zbyt długie weekendy nie są zbyt dobre, nie powinny być również być zbyt – ciągle jesteśmy krajem na dorobku, ale z pewnością wypoczynek każdemu pracującemu się należy. Jednak nie jest powiedziane, że trzeba koniecznie siedzieć w długi weekend we własnym mieszkaniu, ogródku albo na działce. To takie schematyczne… Lepszym pomysłem jest wycieczka zagraniczna. Chociażby wycieczka do Wilna, Paryża czy Florencji.

Każdego roku, zwłaszcza wycieczki last minute, są w trakcie długich weekendów sprzedawane praktycznie tak szybko jak świeże bułki. To dobrze, przecież poznawanie innych krajów, kultur, jedzenia, itp. jest bardzo wciągające, ale również rozwijające. Na wycieczkę zagraniczną możemy udać się samodzielnie, ew. z bliskimi, lecz również z biurem podróży. Na pewno ta druga alternatywa jest tańsza. W końcu jeśli chcielibyśmy spędzić weekend w Porto – przykładowo, sam dojazd to spory koszt. Choć nie jest to regułą. Można powiedzieć, że oba rozwiązania mają wiele atutów.

Dla osób, które wolałyby pojechać samochodem, a na dodatek nie mają wiele czasu oraz pieniędzy, można polecić poznawanie Polski. W końcu choćby Kazimierz nad Wisłą to miejsce, gdzie można miło spędzić weekend. Ciekawe są także zamki, które pokazują burzliwą historię Polski. Dla osób, które raczej nie przepadają za tłumami, absolutnie można odradzić pobyt w Zakopanem. Zakopane to bardzo popularne miasto, ale kiedy są długie weekendy, stolica polskich Tatr jest niemalże oblężona przez podróżnych – szczególnie warszawiaków.
źródło: creativehubgroup.pl, http://psiatv.pl, http://www.aofn.pl, http://www.firmaprzewozowagdansk.pl

Categories: Turystyka

Comments are closed.